top of page

אודות ארבל פיננסים

הקרן

ארבל הינה קרן פרייבט אקוויטי וחוב מתוחכם שמתמקדת במימון חברות ישראליות פרטיות בגודל בינוני, ומימון פרויקטים ונכסים. היקף הנכסים של הקרן עולה על 2.5 מיליארד ש"ח.

הצוות

ארבל נוסדה על ידי אמיר הסל וגבי לב והשלימה את הגיוס הראשון ביולי 2017. אליהם הצטרפו מנהלת ההשקעות הראשית של ארבל, ורד קרין שכיהנה כמנהלת מערך האשראי בפסגות והובילה עסקאות אשראי מזנין ואקוויטי בהיקפים גדולים ולפני כן כמנהלת מערך האשראי באלטשולר שחם, מנהל ההשקעות הבכיר דייב גל בעברו שותף ומנהל השקעות ראשי בקרן אוריגו (קרן מנוף הממוקדת בהשקעות בחוב מתוחכם ואקוויטי) ולפני כן כשותף במשרד טרבלסי ומנהל הכספים רו"ח אלעד חן ששימש כמנהל הכספים של קרן ההשקעות אלטו.
לצוות הקרן ניסיון של עשרות שנים בהובלה וביצוע של עסקאות מהסוג שהקרן מבצעת ובהתמודדות עם מצבי שוק שונים לרבות התנהלות במשברים משקיים ובחדלות פירעון ברמת החברה / העסקה הבודדת. מערכת הקשרים וההיכרויות הרחבה של הצוות המייסד במשק הישראלי היא מרכזית ביכולת הקרן לאתר הזדמנויות ולבחור עסקאות.

ההזדמנות

חברות ישראליות גדולות ומדורגות בדירוגים גבוהים יכולות לגייס אשראי או אג"ח סחיר בקלות יחסית ובמרווחים נמוכים. מאידך, חברות בגודל בינוני ומטה, או גופים הזקוקים לאשראי למטרות שאינן חוב בכיר ומדורג כגון מימון אמצעי שליטה או חוב נחות, מתקשים מאד למצוא מקורות מתאימים למימון. עם סיום פעולתן של שלוש קרנות המנוף לא נותרו כמעט מקורות לאספקת חוב לחברות כאלה. הגדלת דרישות ההון על הבנקים והביטוח, תקנות באזל 3 וסולבנסי 2, הרחבת הרגולציה על המוסדיים, ועליית ההיקף המנוהל על ידי כל גוף, מגדילים עוד יותר את מצוקת ההון והאשראי של חברות אלה.
בנוסף בעולם ובישראל ניתן דגש רגולטורי הולך וגדל על יכולת הפירעון התזרימית של גופים וחברות, ומאידך חברות עתירות נכסים אינן יכולות למצוא מקורות מימון למימוש הזדמנויות עסקיות ולצמחיה עסקית

ניצול ההזדמנות

ארבל מתמקדת בתחומים בהם התחרות נמוכה והמחירים אטרקטיביים, ומעמידה פתרונות משולבים של חוב והון לחברות, פרויקטים ועסקאות בגודל בינוני, ישראלים או קשורים לישראל, בדרך כלל בתחום שבין 20-200 מ' ₪ לעסקה. יתרונותיה הייחודיים של ארבל הינם 1. שילוב ייחודי של פתרונות הון ידידותי וחוב ממקור יחיד וראיה כוללנית. 2. היקף עסקה בודדת שהינו קטן עבור מרבית הבנקים והמוסדיים. 3. יכולת ביצוע של עסקאות מורכבות ובמכשירי השקעה מגוונים. 4. מהירות תגובה מהירה בהרבה ביחס לבנקים ומוסדיים. 5. גמישות ביחס למגבלות הרגולציה של בנקים ומוסדיים. 6. מיקוד בעסקאות בהן יכולה הקרן "לשלוט בגורלה" במקרה של התממשות סיכונים או קבלת החלטות מהותיות.

היכולת להביא לעסקה בודדת את כל מרכיבי מבנה ההון מחוב ועד הון עצמי, בכל מתארי הסיכון והנזילות, וזאת בעסקאות מתחת ל-100 מ' ש"ח מאפשרת השגת תשואות עודפות בפרופיל סיכון / סיכוי ייחודי. המכשירים הפיננסיים בהם תשקיע הקרן כוללים חוב ניתן להמרה, חוב משתתף ברווחים, חוב משולב – בכיר ונחות, חוב נחות ואיגוחים ומוצרים מובנים.  

התייחסות לסיכון וסיכוי

ארבל פונה לתחום בו התחרות הנמוכה והתמחור הסביר נותנים את יחס הסיכון סיכוי מהטובים שיש במשק הישראלי, ומאפשרים קבלת תשואה דו ספרתית תוך הגבלת הסיכון והגנה מפניו גם בעולם הריביות האפסיות בו אנו מצויים. גישת ההשקעות של ארבל הינה לבחון תחילה את טווח ההפסד האפשרי במצבי קיצון ולהעריך את יכולת הקרן להתמודד עם מצבים כאילו. רק לאחר מכן נבחנים מרכיבי התשואה והרווח של העסקה, ויכולתה של הקרן לייצר ערך מוסף. ניתוח פרופיל הסיכוי / סיכון מבוצע ברמת כל השקעה הספציפית וברמת פורטפוליו ההשקעות בקרן כולו.

קרן ארבל

גלגלי הפלדה 11 הרצליה פיתוח |   073-7691020   |   arbelfinance@arbelfinance.com
© כל הזכויות באתר זה שייכות לקרן ארבל | עוצב ע"י SITIX
bottom of page